Virtuve ar viesistabu rada telpu kopībai
Virtuve ar viesistabu – vieta, kurā visbiežāk satiekas ģimene. Daudzi cilvēki izvēlas vai ierīko tādas mājas, kurās virtuve un viesistaba ir vienā telpā. Tā gan virtuve, gan viesistaba kļūst vizuāli plašākas, mājīgākas un tur gribas pavadīt vairāk laika. Pirms četriem gadu desmitiem būvētās mājās, visticamāk, neatradīsiet vienā telpā ierīkotu virtuvi ar viesistabu. Parasti tās bija atsevišķas telpas. Laika gaitā cilvēku vajadzības mainījās, radās kopējas telpas nepieciešamība, tāpēc arhitekti un dizaineri uzņēma iniciatīvu un izveidoja šādu telpu. Mūsdienu pasaulē cilvēki pavada ļoti daudz laika mājās, tāpēc savienota virtuve ar viesistabu kļūst par mājas sirdi – vietu, kur visi sanāk kopā ne tikai gatavot, bet arī baudīt ēdienu, skatīties filmas, izbaudīt spēles vai lasīt grāmatas. Tomēr šāda telpa ir rūpīgi jāapsver, jo tai ir arī daži trūkumi.
Virtuves ar viesistabu plusi un mīnusi
Renovējot vai iekārtojot mājokli, bieži tiek apsvērta iespēja virtuvi apvienot ar viesistabu. Bieži daudzstāvu mājās, īpaši vecākās, virtuvēm ir atvēlēta ļoti neliela telpa, kurā bez plīts, ledusskapja un pāris skapīšiem knapi ietilpst mazs galds ar dažiem krēsliem, bet viesistabas ir izveidotas tā, lai tajās ietilptu tikai mīkstie mēbeļi, viena otra vitrīna un neliels galdiņš. Interesanti, ka pat apvienojot šīs divas mazās telpas vienā, jums vietas var pietikt. Kopēja virtuve ar viesistabu vizuāli izskatīsies lielāka, plašāka, tāpēc tajā jutīsieties brīvāk. Kopējai telpai ir daudz priekšrocību, tomēr nevajadzētu aizmirst, ka tai var būt arī trūkumi. Zemāk esošajā tabulā esam izcēluši un uzskaitījuši galvenos plusus, kāpēc ir vērts ierīkot kopēju telpu, un mīnusus, par kuriem vajadzētu padomāt pirms to darīt.
Plusi | Mīnusi |
Telpas sajūta | Pārāk liela telpa |
Mājīgāka atmosfēra | Grūtāk uzturēt interjera vienotību |
Mazāk papildus istabu | Viesistabas zonā var just no virtuves nākošās smaržas, kas var iesūkties mēbelēs |
Telpa, kas paredzēta visai ģimenei | Uz viesistabas mēbelēm var sākt uzkrāties tauku kārta |
Gatavojot ēdienu, iespējams komunicēt ar citiem cilvēkiem | Vairāk uzmanības jāpievērš virtuves tīrības uzturēšanai |
Lielākas dekorēšanas iespējas | Atnākot viesiem, nebūs iespējams noslēpt netīros traukus vai ēdiena pārpalikumus uz skapīšiem |
Modernuma sajūta | Papildu izmaksas, atdalot virtuves un viesistabas zonas |
Ērti gatavot un uzņemt viesus | Viesistabas telpā būs dzirdami dažādi virtuves trokšņi |
Pat gatavojot var vērot vai piedalīties viesistabā notiekošajās izklaidēs | Būs nepieciešams ļoti kvalitatīvs tvaika nosūcējs vai gaisa attīrītājs. |
Virtuve ar viesistabu – kā atdalīt telpas
Virtuves ar viesistabu zonu atdalīšana – lielisks veids, kā izvairīties no putras ar katliem un spilveniem. Interjera dizaineri piedāvā daudz iespēju, kā moderni un ērti atdalīt šīs divas zonas. Viens no biežāk sastopamajiem padomiem – zonas atdalīt ar virtuves saliņu vai bāru. Ierīkojot virtuves saliņu vai bāru starp viesistabu un virtuvi, jūs izveidojat papildu vietu lietām, ēdiena gatavošanai vai pat ēšanai. Tiek uzskatīts, ka tā atdalot šīs zonas, nedaudz tiek samazināts arī no virtuves zonas izplatītais troksnis. Turklāt, gatavojot, jums nebūs jāpagriež mugura pret tuvākajiem vai draugiem. Cits veids, kā atdalīt šīs divas telpas – spēlēšanās ar sienu krāsām un grīdas segumu. Protams, tām vajadzētu būt savstarpēji saskaņotām izvēlēm. Ja jūsu virtuves un viesistabas telpa ir patiešām maza, pietiks ar viesistabas zonu pārklāt ar paklāju. Vēl viens lielisks veids, kā atdalīt virtuves un viesistabas zonas – ēdamgalds vai pareizi plānota apgaismošana.
Plānojot ierīkot virtuvi ar viesistabu vienā telpā
Pašiem ierīkot virtuvi ar viesistabu vienā telpā var būt patiešām grūti. Bieži var rasties daudz dažādu jautājumu, šaubu vai nedrošības. Zemāk īsumā aplūkosim galvenos virtuves ar viesistabu plānošanas aspektus, kas jums var palīdzēt pārvarēt šo izaicinājumu.
Virtuves mēbeļu izkārtojums
Viens no galvenajiem uzdevumiem, radot virtuves zonu, ir krāsa un mēbeļu izkārtojums. Radot kopīgu telpu, ļoti svarīga ir vienotība. Pirmkārt, mēs iesakām apsvērt, kādas mēbeles vispār būs virtuves ar viesistabu telpā – vai plānojat ierīkot bāru, vai vēlaties novietot mīkstās mēbeles un kafijas galdiņu, vai aprobežosities ar ēdamgaldu. Turklāt, apsveriet arī to, cik daudz vietas un kādiem priekšmetiem jums būs nepieciešams. Neaizmirstiet novērtēt arī telpas formu – ja tā ir izstiepta, tad virtuvi varat ierīkot vienā telpas galā, bet otrā – viesistabu. Lai atdalītu izstieptā telpā esošās zonas, speciālisti iesaka izvēlēties bāru vai virtuves saliņas. Kvadrātveida telpā virtuves un viesistabas zonām izdalīt pietiks ar paklāju viesistabā. Tomēr vissvarīgākais, ierīkojot virtuvi, ir ērtība. Nostājieties plānotās virtuves centrā un apsveriet, kur vēlaties novietot cepeškrāsni, kur ledusskapi un kur izlietni. Vairāk padomu par to, kā izkārtot virtuves mēbeles, varat lasīt mūsu rakstā “Kā ierīkot virtuvi, kurā vēlaties gatavot“.
Kādu krāsu izvēlēties?
Pirmkārt, jums vajadzētu izlemt, kura jūsu virtuves ar viesistabu zona jums ir svarīgākā un kuru vēlaties izcelt. Ja jums svarīgākā telpas daļa būs virtuves zona, varat apsvērt spilgtāku virtuves mēbeļu izvēli. Tikai nepārspīlējiet – vizuālie eksperti iesaka izvēlēties tikai vienu akcentu krāsu un vēl pāris neitrālus toņus. Piemēram, ja nolemjat, ka jūsu virtuvē dominēs oranži akcenti, kā neitrālus toņus varat izvēlēties baltu, krēmkrāsu vai brūnu. Akcenta krāsai nevajadzētu kļūt par jūsu galveno krāsu – pietiks ar oranžu dīvānu viesistabas zonā un pāris oranžām vāzēm vai virtuves piederumu turētājiem virtuvē. Tādā veidā jūs būsiet pārliecināti, ka, tiklīdz šī krāsa apniks, to viegli un ātri varēs nomainīt pret citu un jums nevajadzēs veikt pilnīgu telpas remontu.
Virtuves ar viesistabu apgaismošana
Vēl viena svarīga lieta, ierīkojot virtuvi ar viesistabu, ir piemērots apgaismojums. Lielākā telpā nepietiks ar vienu griestu apgaismojumu – jums būs nepieciešams arī apgaismojums virs ēdamgalda, pie mīkstajām mēbelēm, kur lasīsiet grāmatas, vai pie skapīšiem, kur gatavosiet dažādus ēdienus. Neaizmirstiet, ka ļoti svarīgs ir ne tikai apgaismojuma funkcionalitāte, bet arī tā izstarotā estētika. Piemērots apgaismojums var izcelt vēlamās vietas vai noslēpt ne tik pievilcīgas, radīt mājīguma iespaidu, nomierināt vai, tieši otrādi, mudināt uz darbību.
Virtuves smaku pārvaldība
Apvienojot virtuves un viesistabas zonas, jūs nevarēsiet izvairīties no ēdiena gatavošanas smaržām viesistabas telpā. Turklāt, gatavojot bieži uzkrājas tvaiki, un mēbeles var pārklāties ar taukiem. Lai no tā izvairītos, mēs iesakām apsvērt ļoti kvalitatīvu tvaika nosūcēju vai gaisa attīrītāju ierīkošanu. Kvalitatīvas ierīces var ne tikai novērst nepatīkamas smakas, bet arī aizsargāt jūsu mēbeles.
Virtuves aksesuāri
Daudz patīkamāk ir gatavot, kad virtuvē ir viss, kas varētu būt nepieciešams. Turklāt dažādi rīki un virtuves aksesuāri var kļūt par lieliskiem akcentiem jūsu organizētajā telpā. Dažādi maizes trauki, paplātes, salvešu turētāji – ne tikai funkcionāli, bet arī telpu rotājoši risinājumi.
Bez komentāriem