Universālo virtuves nažu apskats
Katram profesionālam kulināram ir svarīgs rīku komplekts, bez kura viņš vai viņa nevarētu pilnvērtīgi strādāt. Nav grūti nojaust, ka daudzfunkcionāls virtuves nazis nav pēdējā lieta sarakstā – gluži pretēji, tas ir galvenais, lai sāktu darbu.
Kā izvēlēties universālo virtuves nazi?
Lai gan to dēvē par universālo nazi, šis nazis nav visu citu nažu aizstājējs – tas atspoguļo īsta samuraja filozofiju, kur katrai situācijai ir nepieciešams cits zobens. Samura meistari šāda veida nažus skaidro šādi: ar universālo virtuves nazi var veikt visdažādākās darbības, turklāt diezgan veiksmīgi, bet sarežģītākiem uzdevumiem – piemēram, gaļas atdalīšanai no kaula vai maigu dārzeņu griešanai – labāk izmantot specializētu nazi.
Izvēloties universālo virtuves nazi, jāņem vērā šādi kritēriji.
- Garums. Tas ir robežās no 120 līdz 150 mm ar 5 mm soli. Ja esat pieraduši pie mazākiem nažiem, pievērsiet uzmanību mazākiem modeļiem – pastāv pat nerakstīts noteikums: jo mazāka ir pavāra roka un īsāki pirksti, jo kompaktākam jābūt nazim.
- Materiāls. Asmenim – tērauds (vienslāņu vai daudzslāņu) vai keramika, bet rokturim ir daudz vairāk iespēju. Parasti standarta komplektā ir vienslāņu tērauds un ABS plastmasas rokturis (ugunsdrošs, izturīgs un neslīd rokā).
- Asmeņa asināšana. Klasisko divpusējo eiropeisko asināšanu iecienījuši gandrīz visi, un tā ir vienkārša un ērta, atšķirībā no japāņu vienpusējās asināšanas. Pēdējais ir specifiskāks: tas ļauj veikt ļoti precīzus un precīzus griezumus, taču prasa zināmu kulinārijas prasmi.
Pieņemot lēmumu, atcerieties, ka daudzfunkcionāls virtuves nazis ir jūsu galvenais palīgs kulinārijas kaujas laukā, tāpēc, to izvēloties, jābūt ļoti uzmanīgiem.
Bez komentāriem